pytania? zadzwoń!

BIURO OBSŁUGI:    (+48) 48 613 38 02

MAIL: SKLEP@ZAPATO.COM.PL

GWARANCJA, ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI OBUWIA

ZASADY GWARANCJI

Na nasze obuwie udzielamy dwuletniej gwarancji. Podstawę gwarancji stanowi faktura VAT (paragon) otrzymana wraz z butami lub w przypadku złożenia zamówienia poprzez sklep internetowy numer tego zamówienia.

Gwarancji nie podlegają części naturalnie zużywające się (np. zelówki, fleki, wyściółki) oraz elementy ozdobne np. klamry, guziki, gumki.

W przypadku jakichkolwiek problemów z obuwiem prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, najważniejsze jest dla nas zadowolenie Klienta dlatego wierzymy że wspólnie uda nam się rozwiązać każdy problem!

 

ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI OBUWIA

- zanieczyszczone obuwie należy oczyścić wilgotną szmatką lub gąbką, wysuszyć i dopiero wówczas konserwować,

- przemoczone obuwie wymaga wysuszenia w temp. pokojowej (z dala od pieców i grzejników)

- na wysuszone wierzchy skór licowych i brzegi spodów obuwia, należy nanieść niewielką ilość środka konserwującego na bazie wosku, najlepiej w kolorze wierzchu, a następnie wypolerować,

- ze względu na naturalne wykończenie skór, do konserwacji nie zaleca się past samopołyskowych (na bazie rozpuszczalników mogących uszkodzić powłokę),

- przed nałożeniem następnej warstwy pasty należy zmyć poprzednią,

- obuwie ze skór przycieranych, welurowych i nubukowych należy czyścić wyłącznie specjalnie do tego przeznaczoną szczoteczką lub mocno wyciśniętą, zmoczoną tkaniną. Obuwie z tych skór można odświeżać środkami konserwującymi w aerozolu, przeznaczonymi do odpowiedniego rodzaju skór wierzchnich,

- zakładaj i zdejmuj obuwie zawsze rozsznurowane,

- sznuruj obuwie, a unikniesz przetarcia i osiadania zapiętków,

-wymiana elementów wymiennych w obuwiu (fleki, wyściółki, sznurowadła itp.) należy do obowiązków użytkownika w ramach okresowej dbałości o wyrób.

 

WŁAŚCIWOŚCI MATERIAŁÓW ZASTOSOWANYCH DO PRODUKCJI OBUWIA

Informujemy, że właściwością skór naturalnych jest ich przemakanie, w przypadku użytkowania obuwia na mokrej nawierzchni lub w czasie opadów.

Cechą obuwia wykonanego ze skór z włosem na zewnątrz, jest wycieranie się okrywy włosowej z elementów wierzchów.

Skóry lakierowane charakteryzują się mniejszą odpornością na wielokrotne zginanie, w stosunku do skór z licem naturalnym, co nie stanowi wady towaru.

Przetarcia spodów ze skór naturalnych podeszwowych wynikają z właściwości fizycznych tego typu skór - norma PN 86/0-91011.

Naturalną cechą obuwia wykonanego bez podszewek, jest ich farbowanie w przypadku zawilgocenia (także w wyniku pocenia).

W obuwiu podszewkowym ze skór naturalnych i barwionych w ciemnych kolorach, może wystąpić farbowanie. Decydując się na zakup tak wykonanego obuwia, należy mieć świadomość ewentualnego zabarwienia skarpet czy rajstop w czasie użytkowania.

Nieodpowiednia konserwacja obuwia może powodować tzw. „złuszczanie się” wierzchów obuwia.

Sprzedawca nie odpowiada za niewłaściwe dopasowanie obuwia do rozmiaru, tęgości i wymagań stóp użytkownika oraz związany z tym dyskomfort.

Wyściółki laminowane i nabłyszczane (tj. pokrywane kolorem, którego produktem końcowym jest wyściółka błyszcząca i barwna) w kontakcie ze stopami i w konsekwencji ich potem, mogą się odbarwiać.

Rozjaśniania i cieniowania, naturalne ślady a także zmiany fizyczne jak zgniecenia, otarcia, zabrudzenia, zakaleczenia lica, nie stanowią wady. Ewentualne różnice i niedoskonałości w skórze, plamy powstałe od wody, lekkie odbarwienia lub łuszczenia lica, nie wynikają z wady produktu lecz jego naturalnych właściwości.

Prawdziwa skóra, jeżeli przez dłuższy czas poddawana jest działaniu różnych czynników zewnętrznych, może się odbarwiać. Trwałość i niezmienność danego koloru, nie jest zagwarantowana przez żadnego producenta.

Cechą towaru wykonanego z weluru lub zamszu, jest częściowe odbarwienie zewnętrznej powierzchni wierzchów i właściwość ta nie stanowi niezgodności towaru z umową.

Obuwie, w którym wykonane zostały spody w części lub całości ze skór miękkich - wierzchnich, nie podlegają reklamacji na okoliczność przetarcia. Tego typu obuwie należy użytkować w warunkach nie sprzyjających nadmiernemu ścieraniu np. w pomieszczeniach zamkniętych lub na zewnątrz, ale na gładkiej nawierzchni.

Elementy ozdobne (klamry, guziki, cekiny, kamyki itp.) nie podlegają reklamacji.

W obuwiu o wydłużonych czubach mogą powstawać załamania nosków, co nie stanowi wady wyrobu lecz wynika z braku wypełnienia tej części obuwia balastem (wata, lignina, papier itp.)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium