pytania? zadzwoń!

BIURO OBSŁUGI: (+48) 48 613 38 02

MAIL: sklep@zapato.com.pl

GWARANCJA, ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI OBUWIA
ZASADY GWARANCJI

 

Na nasze obuwie udzielamy dwuletniej gwarancji. Podstawę gwarancji stanowi faktura VAT (paragon) otrzymana wraz z butami lub w przypadku złożenia zamówienia poprzez sklep internetowy numer tego zamówienia.

Gwarancji nie podlegają części naturalnie zużywające się (np. zelówki, fleki, wyściółki) oraz elementy ozdobne np. klamry, guziki, gumki.

W przypadku jakichkolwiek problemów z obuwiem prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, najważniejsze jest dla nas zadowolenie Klienta. Wierzymy, że wspólnie uda nam się rozwiązać każdy problem!

 

ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI OBUWIA

 

1. Zanieczyszczone obuwie należy oczyścić wilgotną szmatką lub gąbką, wysuszyć i dopiero wówczas konserwować,

2. Przemoczone obuwie wymaga wysuszenia w temp. pokojowej (z dala od pieców i grzejników)

3. Na wysuszone wierzchy skór licowych i brzegi spodów obuwia, należy nanieść niewielką ilość środka konserwującego na bazie wosku, najlepiej w kolorze wierzchu, a następnie wypolerować,

4. Ze względu na naturalne wykończenie skór, do konserwacji nie zaleca się past samopołyskowych (na bazie rozpuszczalników mogących uszkodzić powłokę),

5. Przed nałożeniem następnej warstwy pasty należy zmyć poprzednią,

6. Obuwie ze skór przycieranych, welurowych i nubukowych należy czyścić wyłącznie specjalnie do tego przeznaczoną szczoteczką lub mocno wyciśniętą, zmoczoną tkaniną. Obuwie z tych skór można odświeżać środkami konserwującymi w aerozolu, przeznaczonymi do odpowiedniego rodzaju skór wierzchnich,

7. Zakładaj i zdejmuj obuwie zawsze rozsznurowane,

8. Sznuruj obuwie, a unikniesz przetarcia i osiadania zapiętków,

9. Wymiana elementów wymiennych w obuwiu (fleki, wyściółki, sznurowadła itp.) należy do obowiązków użytkownika w ramach okresowej dbałości o wyrób.

 

WŁAŚCIWOŚCI MATERIAŁÓW ZASTOSOWANYCH DO PRODUKCJI OBUWIA

 

1. Informujemy, że właściwością skór naturalnych jest ich przemakanie, w przypadku użytkowania obuwia na mokrej nawierzchni lub w czasie opadów.

2. Cechą obuwia wykonanego ze skór z włosem na zewnątrz, jest wycieranie się okrywy włosowej z elementów wierzchów.

3. Skóry lakierowane charakteryzują się mniejszą odpornością na wielokrotne zginanie, w stosunku do skór z licem naturalnym, co nie stanowi wady towaru.

4. Przetarcia spodów ze skór naturalnych podeszwowych wynikają z właściwości fizycznych tego typu skór - norma PN 86/0-91011.

5. Naturalną cechą obuwia wykonanego bez podszewek, jest ich farbowanie w przypadku zawilgocenia (także w wyniku pocenia).

6. W obuwiu podszewkowym ze skór naturalnych i barwionych w ciemnych kolorach, może wystąpić farbowanie. Decydując się na zakup tak wykonanego obuwia, należy mieć świadomość ewentualnego zabarwienia skarpet czy rajstop w czasie użytkowania.

7. Nieodpowiednia konserwacja obuwia może powodować tzw. „złuszczanie się” wierzchów obuwia.

8. Sprzedawca nie odpowiada za niewłaściwe dopasowanie obuwia do rozmiaru, tęgości i wymagań stóp użytkownika oraz związany z tym dyskomfort.

9. Wyściółki laminowane i nabłyszczane (tj. pokrywane kolorem, którego produktem końcowym jest wyściółka błyszcząca i barwna) w kontakcie ze stopami i w konsekwencji ich potem, mogą się odbarwiać.

10. Rozjaśniania i cieniowania, naturalne ślady a także zmiany fizyczne jak zgniecenia, otarcia, zabrudzenia, zakaleczenia lica, nie stanowią wady. Ewentualne różnice i niedoskonałości w skórze, plamy powstałe od wody, lekkie odbarwienia lub łuszczenia lica, nie wynikają z wady produktu lecz jego naturalnych właściwości.

11. Prawdziwa skóra, jeżeli przez dłuższy czas poddawana jest działaniu różnych czynników zewnętrznych, może się odbarwiać. Trwałość i niezmienność danego koloru, nie jest zagwarantowana przez żadnego producenta.

12. Cechą towaru wykonanego z weluru lub zamszu, jest częściowe odbarwienie zewnętrznej powierzchni wierzchów i właściwość ta nie stanowi niezgodności towaru z umową.

13. Obuwie, w którym wykonane zostały spody w części lub całości ze skór miękkich - wierzchnich, nie podlegają reklamacji na okoliczność przetarcia. Tego typu obuwie należy użytkować w warunkach nie sprzyjających nadmiernemu ścieraniu np. w pomieszczeniach zamkniętych lub na zewnątrz, ale na gładkiej nawierzchni.

14. Elementy ozdobne (klamry, guziki, cekiny, kamyki itp.) nie podlegają reklamacji.

15. W obuwiu o wydłużonych czubach mogą powstawać załamania nosków, co nie stanowi wady wyrobu lecz wynika z braku wypełnienia tej części obuwia balastem (wata, lignina, papier itp.)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium